Mobil Uygulama Geliştirme

Akıllı telefonların yaygınlaşması ve mobil uygulamaların günlük ihtiyaçlarımızı kolaylaştırması üzerine mobil uygulama geliştirme sektörü de hızla büyümeye devam ediyor. Yazılımcıların işlerini kolaylaştıran hazır kod kütüphaneleri ve ücretsiz olarak sunulan yazılım geliştirme ortamları sayesinde mobil uygulama sektöründe fazla oranda istihdam ve imkan sağlıyor.

Mobil Uygulama Geliştirme Ortamı

Mobil uygulama geliştirme işine başlanmadan önce, hitap ettiği kesime bağlı olarak, müşterinin isteğine veya yazılımcının isteğine göre hangi platformda geliştirileceği belirlenir. Aynı anda birden fazla platformda da geliştirmek mümkün ancak zaman ve masraf değişkenlik göstermektedir. Bununla doğru orantılı şekilde, işin durumuna göre ücret veya uygulama içi satın alma olarak içerik ücreti değişkenlik göstermektedir.

Mobil uygulama geliştirirken yazılımcının portföyü en önemli kriterdir. Yani her yazılımcı her alanda uygulama geliştirme işi yapamıyor, her yazılımcının uzmanlık alanı farklı. Akıllı telefonlar için en revaçta olan iki platform şüphesiz Android ve iOS’tur. En fazla geliştirici bu iki platform alanında hizmet vermektedir. Aynı zamanda özellikle şirketler tarafından talep edilen, kişiye özel mobil uygulamalar ile sadece talep eden tarafın kullanabileceği ve tüm haklarını üzerine alacağı uygulamalar da yaptırmak mümkün.

Mobil Uygulama Eğitimi

Mobil uygulama geliştirme alanında profesyonel geliştirici olarak istihdam olmak için, üniversitelerin ilgili lisans ve ön lisans bölümlerinden mezun olmak yeterli. Tabi ki alınan teorik eğitimin yanında pratikte de tecrübe gerekiyor. Bu tecrübeye sahip olmak için iyi derecede algoritma bilgisinin yanında, mobil ortamlar için uyumlu en az iki programlama dili ve programlamanın mantığını bilmek gerekiyor. Alanında uzman yazılımcılar her zaman adından söz ettirip, tercih sebebi oluyor.

Mobil Uygulama Hizmeti

Hizmet bekleyen kişiler her zaman işini titiz, özenli, disiplinli yapan ve alanında uzman kişilerle çalışmak ister. Bu beklenti her sektörde kendini göstermiştir. Özellikle son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte aranan hizmete ulaşmak çok kolay hale gelmiştir. Ancak işini düzenli ve disiplinli yapan insan sayısı çok az, herkes işi en basit ve kısa yoldan yapmayı hedefliyor. Bununla doğru orantıda işler hızlı çıktığı kadar, kalite ve memnuniyet azalıyor. İşte bu noktada, profesyonel hizmet, kaliteli ve disiplinli çalışma prensibi ve sonsuz memnuniyet için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yazar

Zeynep Kaygun

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir