Google da Üst Sıralara Çıkmak

Bir web sitesi sahibi olan herkesin hayali, sitesinin içerisinde bulunduğu kategori için bir anahtar kelime aratıldığında o kelime için Google da üst sıralara çıkabilmektir. Bunu yapmak için internet siteniz SEO diye bilinen İngilizce açılımı “Search Engine Optimization” olan Türkçe’de arama motoru optimizasyonu olarak bilinen ayarlara uyarlanması gerekir. Bu soru Google üst sıraya nasıl çıkılır sorusunu soran kişiler için en net ve gerçek cevaptır.

SEO Nedir?

Yukarıda açılımını yaptığımız SEO bir web sitesinin arama motorunun gözünde daha anlaşılabilir hale getirilmesinin genel adıdır. Bunun için web sitesinin içersin de yazılı olan makaleler, web sitesi açıklaması, web sitesi anahtar kelimeleri SEO uyumlu hale getirilir. Hatta web sitesinin sahip olduğu tema bile SEO uyumlu hale getirilmelidir. Bütün bunlar yapıldığı taktirde Google da üst sıralara çıkmak ve belli anahtar kelimelerde birinciliği dahi yakalamak mümkün olabilir.

Arama Motorları Neye Dikkat Eder?

Arama motorları öncelikle bir anahtar kelime aratıldığı zaman kendi veri tabanında bulunan internet sitelerini taramaya başlar. Bu siteler içerisinden anahtar kelimesine en yakın kelimeleri inceler. Bu kelimelere yakın sözcükleri, kelime öbeklerini ve içeriği içeren internet sitelerini sıralamaya koyar. Bu sitelerin içeriklerinin yanında farklı parametrelerine dikkat ederek onların içinde de öncelik sırası belirler. Burada öncelik belirlenirken birçok farklı parametre devreye girmektedir. Bunların arasında ilk önce sitenin özgünlüğü vardır. Söz konusu site bir yerden çalıntı olmamalı ve tamamen özgün olmalıdır. Daha sonra tema ve diğer açılardan güvenilirlik, daha sonra ise dışarıdan aldığı bağlantı sayıları dikkate alınır. Bunun gibi birçok farklı nokta arama motoru tarafından incelenir ve siteler öncelik tanınır.

Profesyonel SEO hizmeti

Ücretsiz üst sıralara çıkma hizmeti veren yerlerin birçoğu gerçeği yansıtmamaktadır. Bu tarz çabaların içine girmek internet sitenizi kaybetmenize dahi sebep olabilir. Profesyonel SEO hizmeti almak ve gerçekten Google’da ilk sayfada görünmek istiyorsanız firmamız uzman personeli ve uzun yıllardır edindiği tecrübeleri ile arama motoru optimizasyonun da en ince ayrıntısına kadar bütün detayları ile kaliteli hizmet sunmaktadır.

Yazar

Zeynep Kaygun

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir