S.S.S

SEO Hakkında
Sıkça Sorulanlar

SEO hizmetleri için yapılan teklifler neye göre belirleniyor?
SEO hizmet tekliflerini etkileyen birçok faktör vardır. Bunlardan en önemlileri kullanılan araçlar, danışmanlar, sitenin kapasitesi ve yapılabilecek işler, müşteriden gelen taleplerdir.
Kullanıcı deneyimi (UX) ve SEO ilişkisi nedir?

Kullanıcı deneyimi optimizasyonunun, site içi SEO çalışmalarıyla birçok ortak noktası vardır. UX optimizasyon çalışmaları esas olarak web sayfalarını ziyaret eden kullanıcıların deneyimini iyileştirmeye ve satış dönüşümlerini artırmaya odaklanırken, SEO hem Google'ın hem de kullanıcıların web sayfalarının en doğru şekilde dizine eklenmesini sağlar. Bu nedenle doğru tasarlanmış bir site içi SEO çalışmasının temel unsurlarından biri de kullanıcı deneyimi optimizasyonunun en doğru şekilde sağlanmasıdır.

 
SEO’yu ne kadar süre yapmam yeterli olur?
SEO çalışmalarını belirli bir süre uyguladıktan sonra sitenizi Google'ın tepesine taşıyıp orada kalıcı olarak kalacağınızı beklememelisiniz. Google'ın sürekli yenilenen altyapısı ve algoritmaları, önceki kuralın tam tersi olabilir. Bu nedenle sürekli olarak yeni gelişmeleri takip etmeniz, sitenizi bu yönde optimize etmeniz ve güncel sıralama faktörlerine uygun bir altyapıda sitenize hizmet vermeniz gerekiyor.
 
SEO çalışmalarının sonuçlarını ne kadar sürede görebilirim?

SEO çalışmasını danışman, marka ve Google olarak 3 kısımda görmemiz gerekiyor. Danışmanlık ekibiniz, SEO ajansınız, sorunları tespit etmekten ve bunları nasıl çözeceğinizi belirlemekten sorumludur. Marka, sorunları çözmek için gerekli önlemleri almakla yükümlüdür. Bu iki parça entegre ve hızlı bir şekilde çözüldüğünde (SEO ajansınızın talep ettiği süre içerisinde) Google'ın tepkisi beklenir. 12 aylık bir SEO planının ilk 6 ayında pozitif bir trafik artışı gözlemlenebilir.

Bir mesaj yolla

Aradığın sorunun cevabını bulamadın mı? Bize sor!